Dr Martens, Buty

224 liczba wyników

Buty Dr Martens - od modsu i grunge’u do powszechnie znanej marki kozaków

Kozaki Dr Martens były zawsze popularne wśród osób mających własny styl, wierzących w siebie i chcących zmieniać swoje otoczenie. Marka Dr Martens oferująca wszystkie możliwe wersje kolorystyczne – od intensywnie różowych po stonowane modele z brązowego zamszu - cieszy się również uznaniem wszystkich osób, którym zależy na modnych i solidnych kozakach.

Buty Dr Martens - kozaki, które wyróżniały się już od początku

Wierzcie nam lub nie, ale to nie Nike, a Dr Martens była pierwszą marką, która wypuściła na rynek podeszwy z powietrzem. Już w latach 40. doktor Klaus Märtens zaprojektował podeszwę amortyzowaną powietrzem, którą możemy znaleźć (co prawda w nieco innej formie) we współczesnych butach Dr Martens. Po sprzedaniu technologii angielskiej firmie, która stworzyła klasyczny kozak Dr Martens, sukces stał się faktem. Pomimo tego, że obuwie Dr Martens miały być butami roboczymi, szybko zyskały popularność wśród angielskich modsów, zwłaszcza po założeniu ich przez legendarnych muzyków z zespołu The Who. Później nosili je również przedstawiciele subkultury punkowej i grungowej. Po pewnym okresie hibernacji, buty powróciły do łask na początku XXI wieku, a po stworzeniu modeli dla szerszej rzeszy odbiorców, marka zaskarbiła sobie popularność wszystkich miłośników oryginalnego stylu.

Obecnie buty Dr Martens są noszone zarówno przez blogerów modowych, jak i punków

Dr Martens to buty noszone niegdyś przez osoby, którym zależało na wyróżnianiu się z tłumu. Do dnia dzisiejszego wiele modeli tych kozaków pasuje do osób, które lubią szokować obuwiem w kolorze intensywnego różu czy butami ze wzorem w panterkę. Obecnie Dr Martens oferuje również niskie buty, sandały oraz atrakcyjne buty zimowe łączące w sobie solidną i stabilną podeszwę, podszewkę, skórę i zamsz. Osoby śledzące świat mody chętnie łączą kozaki Dr Martens z romantyczną sukienką, a przedstawiciele brzydszej płci z obcisłymi jeansami i skórzaną kurtką.

Buty Dr Martens online w Footway

W Footway znajdziesz 100 różnych modeli butów Dr Martens dla dzieci i dorosłych (zarówno mężczyzn, jak i kobiet). Kiedy już znajdziesz odpowiadające Ci buty, po prostu zamawiasz je kilkoma kliknięciami i masz pewność, że zostaną do Ciebie szybko dostarczone. Zakupy w Footway to idealna terapia na stres!

Posts about Dr Martens
Anna Kędzia, Przewodnik -
N
Natalia -
Show more posts
OSTATNIE PARY
OSTATNIE PARY
OSTATNIE PARY
OSTATNIE PARY
Strona 1 z 4

liczba wyników 224
Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na używanie cookies. Czytaj więcejOK