Marstrand, Buty

30 liczba wyników

Marstrand – buty z żeglarskim sznytem

Czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się nad tym co właściwie oznacza słowo Mastrand? Skąd wzięła swoją nazwę znana, szwedzka marka obuwia? Otóż, Mastrand jest niewielką miejscowością, liczącą około półtora tysiąca mieszkańców, położoną na maleńkiej wyspie w południowo zachodniej Szwecji. Miasteczko ma charakter wybitnie żeglarski, odbywają się tu co roku popularne, także najbardziej prestiżowe zawody żeglarskie. I to właśnie tutaj, w 1970 roku powstała marka obuwia Marstrand. Jej cechy charakterystyczne to wygoda, jakość, lekkość i raczej niezbyt skomplikowane wiązania – sprawa bardzo ważna dla żeglarzy, którzy często przecież chodzą boso.### Marstrand to elegancja

W obuwniczych kolekcjach firmy Marstrand królują niepodzielnie od wielu lat różnego typu mokasyny. Marstrand oferuje mokasyny zarówno damskie jak i męskie, a nawet mini mokasyny dla dzieci. Modele letnie wykonane są z przewiewnych, lekkich materiałów, często w kolorach pastelowych. Modele wiosenno-jesienne są czarne, granatowe, brązowe. Osobną kategorią są modele mokasynów w stonowanych kolorach, wykonane ze szlachetniejszych płócien lub skór, przeznaczone na poważne, biznesowe okazje.Mokasyny to klasyczny typ obuwia, prosty i elegancki.Ciekawostką jest fakt, że jeszcze do niedawna mokasyny nosili przede wszystkim mężczyźni i przez długi czas ten typ obuwia był zarezerwowany wyłącznie dla nich. Czasy się jednak zmieniły, a rynek szybko zapełnił lukę jeśli chodzi o mokasyny dla pań.Tradycyjne mokasyny mają płaski obcas, co także ułatwia noszenie. Producenci damskich modeli mokasynów, pozwalają sobie czasem na odrobinę szaleństwa, pogrubiając podeszwę buta, czasem na całej jego długości, a czasem tylko w jego tylnej części.Inspiracją dla powstania tego rodzaju obuwia były buty indiańskie. Dlatego przez wiele lat, na początku swojej kariery mokasyny miały zazwyczaj kolor brązowy.

Marstrand to wysoka jakość

Miasteczko Marstrand powstało w trzynastym wieku, założył je norweski król Håkon Håkonsson. Przez stulecia tutejsi mieszkańcy utrzymywali się z żeglarstwa i rybołóstwa i wszystkiego co z tymi dwiema dyscyplinami związane. O sukcesie ekonomicznym mieszkańców wysepki i miasteczka przesądził śledź. To dzięki jego połowom przez setki lat Marstrand rozwijało się i utrzymywało swój status. W szesnastym wieku miasteczko było oficjalną, światową stolicą śledzia. Działały liczne manufaktury i domy rzemieślnicze, które rzecz jasna zawsze konkurowały między sobą jakością i trwałością produktów. Jak głosi legenda, buty Marstrand kontynuują tradycję solidnej, żeglarskiej marki. Podobno nawet zwykłe trampki tej firmy odznaczają się szczególną wytrzymałością. W katalogu firmy Marstrand obok klasycznych mokasynów we wszystkich rozmiarach, wzorach i odmianach znajdują się także zwykłe trampki, buty-wsówki, które zakłada się jednym ruchem nogi, sportowe baleriny, sportowe buty za kostkę, sandały, wsuwane buty zimowe. Dla każdego coś z Marstrand!

OSTATNIE PARY
OSTATNIE PARY
OSTATNIE PARY
OSTATNIE PARY
Strona 1 z 1

liczba wyników 30
Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na używanie cookies. Czytaj więcejOK