Buty

35 liczba wyników

Nike Air Max 1 – buty, które stały się ikonami

Co łączy Tupaka Shakura, Lebrona Jamesa i Charlesa Barkley’a? Każdy z nich nosił buty Nike Air Max 1. To kultowe obuwie liczy sobie już prawie trzydzieści lat i znane jest jako jedne z najpopularniejszych butów marki Nike. Początkowo miały być przede wszystkim używane do biegania, jednak bardzo szybko zyskały sobie popularność jako obuwie codziennego użytku w metropoliach na całym świecie. W zasadzie prawidłowa nazwa tych butów to po prostu Air Max, jednak ze względu na kultowy charakter zaczęto określać je mianem „Air Max 1”, nawiązującym do modelu, który zapoczątkował popularną serię Air Max.

Nike Air Max 1 – czy poduszka powietrza wewnątrz podeszwy może pęknąć?

Pierwszy model Air Max, który pojawił się na rynku w 1987 roku, osiągnął nieprawdopodobny sukces. To pierwsze buty wyposażone w charakterystyczną „dziurę” – widoczną poduszkę powietrzną, umieszczoną z tylnej strony podeszwy, przez którą można było przejrzeć buty na wylot. Na początku wśród potencjalnych klientów wzbudziło to spory niepokój. Pracownicy Nike często słyszeli pytanie: „Czy ta poduszka powietrzna nie pęknie?” Dzisiaj może wydawać się nam to śmieszne, ale w 1987 roku podeszwa zawierająca powietrze była czymś absolutnie rewolucyjnym. A propos rewolucji – Air Max 1 to pierwsze buty, których reklama telewizyjna zawierała piosenkę Beatlesów. Jej tytuł był zresztą dość wymowny – „Revolution”. W 2009 roku, w celu uczczenia prototypu, stworzono nową wersję Air Max 1 wyposażoną w technologię Flywire oraz materiał Torch.

Nike Air Max 1 – odpowiednia pielęgnacja

Air Max 1 marki Nike to klasyczne sneakersy, które mogą służyć Ci przez wiele lat pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbasz. Na sam początek sprawdź, z jakiego materiału wykonane są zakupione przez Ciebie buty – na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów. Jeśli wierzchnia część butów wykonana jest ze skóry lub zamszu, warto zaimpregnować obuwie przed pierwszym użyciem – w ten sposób zwiększysz odporność butów na wnikanie wilgoci oraz wody.

Nike Air Max 1 – słynna poduszka powietrzna

Nike Air Max 1 słyną ze swojej wysokiej podeszwy o sporym nachyleniu zapewniającym komfort chodzenia. Widoczna poduszka powietrzna umiejscowiona w tylnej części podeszwy to już kultowy element tego obuwia. Z racji tego, że opisywane buty dostępne są w wielu kolorach i kombinacjach, na pewno znajdziesz wariant, który przypadnie Ci do gustu.

Liittyy hakusanaan "nike air max 1"
Strona 1 z 1

liczba wyników 35
Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na używanie cookies.×