Buty

236 liczba wyników

Nike Air Max 90 – kawałek naszej historii

Zaprojektowane w 1990 roku (jak sama nazwa wskazuje) buty Air Max 90 to kolejny flagowy model rodziny Air Max. Każdego roku ich kultowy design pojawia się w coraz to nowszych wersjach kolorystycznych i limitowanych edycjach. Ten trend raczej nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości. Prezentowane buty Nike są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. To świetne obuwie dla wszystkich zwolenników stylu retro.

Nike Air Max 90 – dawne Air Max III

Początkowo buty Air Max 90 określano mianem ”Air Max III” ze względu na ich protopotyp - Air Max I. Prezentowane obuwie wprowadzono na rynek w 1990 roku. Pierwotnie miało być ono przeznaczone dla osób uprawiających bieganie długodystansowe. Podobnie jak inne buty wyposażone w technologię Nike Air, Air Max 90 oferowały powietrzną amortyzację. Air Max 90 cieszyły się ogromną popularnością wśród biegaczy, ale swój niesamowity rozgłos zawdzięczają głównie osobom używających ich na co dzień. W 1996 roku zmieniono nazwę butów na nawiązującą do roku ich stworzenia. Od tamtego czasu wiele limitowanych edycji zostało nazwanych na cześć różnych sławnych osób. Jedną z nich jest były prezydent USA, George H.W. Bush!

Air Max 90 – wskazówki dotyczące czyszczenia i pielęgnacji

Zanim przystąpisz do czyszczenia butów Air Max 90, sprawdź z jakiego materiału zostały wykonane – między poszczególnymi kolekcjami występują naprawdę spore różnice. Buty skórzane lub zamszowe warto zaimpregnować – w ten sposób zwiększymy ich odporność na wnikanie wilgoci i zabrudzeń. Powierzchowne zabrudzenia można usunąć miękką szczotką, pamiętając o tym, aby nie rozcierać plam po całej powierzchni butów. W razie pojawienia się nieprzyjemnego zapachu, możemy wyjąć wkładki i przewietrzyć buty na dworze, o ile pozwala nam na to pogoda!

Klasyczne butów dla zwolenników biegania oraz sneakersów

Air Max 90 to jedne z butów typu sneakers, które stały się międzynarodowymi klasykami. Model Air Max 90 wywarł ogromny wpływ na świat sportu oraz codziennej mody. Buty są wykonywane ze różnych materiałów i występują w wielu różnych kolorach. Początkowo dominującymi kolorami była czerń, szarość i podczerwień. Łączono je z dość wysoką białą podeszwą, zapewniającą doskonałą amortyzację każdego kroku. Obecnie to wyjątkowo rozchwytywane buty, których skala kolorystyczna jest nieustannie poszerzana.

Liittyy hakusanaan "nike air max 90"
Strona 1 z 4

liczba wyników 236
Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na używanie cookies.×