Sancho Boots, Buty

0 liczba wyników

Sancho Boots – prawdziwe dzieło hiszpańskiej sztuki obuwniczej

Czy wiecie, że Hiszpania słynie nie tylko ze znakomitych piosenkarzy, świetnych sportowców i utalentowanych artystów, ale także z pierwszorzędnych szewców oraz projektantów odzieży i obuwia? Dlatego na Półwyspie Iberyjskim można znaleźć sporo firm i marek posiadających w swojej ofercie fenomenalne buty. Jedną z nich jest Sancho Boots, która kusi modelami o typowo południowej stylistyce nawiązującej w znacznym stopniu także do klimatu Dzikiego Zachodu. Jeśli podoba Ci się taki design i pragniesz przynajmniej raz na jakiś czas poczuć się jak bohater lub bohaterka jednego ze słynnych westernów, obok marki Sancho Boots na pewno nie przejdziesz obojętnie.

Sancho Boots – od kryzysu do sukcesu

Po zakończeniu II Wojny Światowej w Hiszpanii miał miejsce bardzo poważny kryzys gospodarczy. Jego skutkiem było powstanie związków zawodowych, reprezentujących interesy różnych grup rzemieślników, w tym także szewców. Pod koniec stycznia 1947 roku w miejscowości Almansa jeden z takich związków zawodowych, który skupiał lokalnych szewców oraz czeladników założył firmę Sancho Abarca. Niestety inicjatywa nie przetrwała próby czasu, ale odżyła na nowo w 1998 roku, gdy powstała istniejąca do dnia dzisiejszego firma Sancho Boots, skupiająca głównie byłych pracowników Sancho Abarca. W ten sposób historia zatoczyła koło.

Sancho Boots – w jaki sposób wykonywane są buty i jakie są ich właściwości?

Nie tylko historia, ale także sam proces produkcji butów hiszpańskiej marki jest bardzo ciekawy. To ręcznie wykonywane obuwie wypełniane jest naturalnym materiałem pochodzącym z drzewa korkowego. Dzięki temu, w ciągu pierwszego tygodnia chodzenia w butach, każdy z nich samodzielnie dopasowuje się do stopy. Dodatkowo w czasie produkcji wykorzystywana jest także udoskonalona wersja technologii opracowanej pierwotnie przez Charlesa Goodyeara w 1869 roku. Dzięki jej zastosowaniu buty zapewniają ochronę przed upałem oraz wilgocią, co ma niebagatelne znaczenie w południowym klimacie. Obuwie tej marki jest także bardzo wytrzymałe. W przypadku przestrzegania podstawowych zasad związanych z ich pielęgnacją, jedna para obuwia może być noszona nawet przez ponad dziesięć lat!

Buty Sancho Boots online w Footway

Czy musisz jechać aż do Hiszpanii, aby zaopatrzyć się w charakterystyczne obuwie marki Sancho Boots? Na szczęście nie jest to konieczne. Internetowy sklep Footway możesz odwiedzić z każdego miejsca na świecie, o ile znajdujesz się w zasięgu sieci internetowej. Bez względu na to, czy jesteś w domu, korzystasz z przerwy w pracy lub odpoczywasz na wakacjach, Footway umożliwia Ci zamówienie tysięcy modeli butów najbardziej prestiżowych światowych marek, w tym Sancho Boots. Bezpieczne transakcje, szybkie dostawy i korzystne ceny to tylko niektóre z powodów, dla których warto robić zakupy w Footway. O wielu innych przekonasz się samemu, korzystając z naszego sklepu.

Strona 1 z 1

liczba wyników 0
Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na używanie cookies. Czytaj więcejOK